Sorunlarımız, sorularımız....

2014-03-18 23:18:00

En önemli varsayımlar hayatla ilgili olmaktan çıkalı epey oldu. İnsanlar sabır değirmeninde beklemekten sıkılmış olacaklar ki dönülecek köşe arıyorlar. Kimi bedbahtlığın verdiği hüznü yaşamak kimi de değirmenden akan suyun tadına bakmak peşinde. 

Çoğumuz anlam veremiyoruz bu memba koşuşturmacaya. Halk türküleri gibi bir yerde imajımız kayboluyor. Anonim sözlere tamah edip yanlışın peşinden gidiyoruz. Bu akıl almaz durumu durmadan sahipleniyoruz. 

Peki madem! Yaşamın koşuşturmacası, rekabet, özgürlük, insanlık, hissiyat, yardımlaşma, iyilik, anlaşma, kişisel gelişim, iletişim vb ve daha niceleri. Hayatı hep kazanmaktan yana oynuyoruz. Göz ardı ettiklerimizle birlikte aslında hep sıfırdan başlıyoruz. Oyunun istediğimiz gibi gittiğini zannederken, sonunda onun istediği gibi olduğunu farkediyoruz. 

Sonuç:

Geriye bir dönüş ve yitip giden bütünler. Sahip olduğunu zannettiklerin ve asla kaybolmayacağını düşündüğün herşey. Öz eleştiri yapmalıyız. İlerdeyken gerileri hesap etmeli ama dönmemeliyiz. Düşüncelerimizi atfederken zamansızca, bekletmeliyiz bazen kimilerini dağarcığımızda. 

Sorunun kaynağı belki anti empati belki bencillik. Ya da güce olan saygımız veya kendimize olan saygısızlığımız. 

Bulmaya çalışmalıyız....

Bekir ÇELEN

15
0
0
Yorum Yaz