İletişemedik....

2014-04-16 00:12:00

İletişim ne mi demek. 

Aslına bakarsanız bende bi haberim ne olduğuyla alakalı. Kurmayı bilmediğimiz hatta neye yaradığı hakkında fikrimiz olmayan bir konuda dayatma yapıyoruz etrafımıza. Ne ki bu iletişim kurmak. Kendi kumral deyimimle iletişmek. 

Zamanla daha iyi anlıyor insan çevresiz ve çehresiz olunmayacağını. Bu küçük evrende konuşmadan yapılamayacakların farkına varıyor. İletişim kurmak anlaşmaktan ya da anlatmaktan geçmiyor. Onun yolu daha aydınlık sanki. Sadece konuşmaya dayalı olmadığını varsayıyorum. 

Bildiklerim yolumu ne kadar aydınlatıyor veya ne gibi yararları var. İletişim bunun neresinde devreye giriyor. Şimdilerde iletişim planları yapılıyor. Biz bilmiyormuyuz iletişim kurmayı ki planlar yapılıyor. Biz eskiden ruhsuz muyduk ki şu an boş bedenlerimize ruh katmak için türlü oyunlar çıkıyor. Sorun dalgın olmamız değil sorun dalgınlığımızı kabul etmiyor olmamız. Kendimizden başka düşünecek birşey olmadığına inanmamız. 

Sabah kalktığımızda ilk yaptığımız şeyin kendimizle alakalı olması. Tüm gün hareketlerimizi sadece kendi bakış açımızla tasarlıyor olmamız. 

Evet bütün bunlardan sonra kendimizle iletişiyoruz diyebilirim. Kendimizle iletişim kurmayı çok iyi beceriyoruz. Faydamıza olan herşeyde ve her durumda iletişmek bizim için kolay hale geliyor. 

3. şahısların olduğu bir zaman diliminde nedense kapatıyoruz makinalarımzıı ve algımızı. 

Ne yani bu işi bilmiyor muyuz. Elbette herşeyden daha iyi biliyoruz ama işimize gelmiyor. 

3
0
0
Yorum Yaz