HEVES DER GEÇERİM...

2013-07-22 02:10:00

Düzensiz fikirlerden oluşan beyinlere fırsat vermek istiyorum. Kim bilir belki bende onlardan biriyimdir. Zamansız çıkışlara anlam veremiyorum. Yoklukta düze çıkabilecek kadar dert sahibi olanların kaygılarını ve bu kaygıların onları frenlemesini garipsiyorum. İnsanlar sadece çıkarları uğruna yaşayan, günlük hayatı bu çıkarlar uğruna organize eden hareketli varlıklardan ibaret gibi geliyor bana.

Bizim oralarda ''çökelek peyniri'' vardır. Bastırıldıkça daha korunaklı ve daha lezzetli olacağı söylenir. Şöyle bir bakıyorum kendime, bizim neremiz benziyor bu peynire diye. Tabi görünen o ki kimse farkında değil anlamsızlaştırıldığının ve yok sayıldığının. Herkes halinden memnun ve farklı değil.

Hepimiz insanız elbet. Konuşmaya bayılırız. Fakat bizim konuşmalarımız hep olmayacak yerdedir. Konuşulması gereken yerde susar, sessiz olunucak yerde konuşuruz. Birbirimize üstünlük göstereceğimiz zaman hepimizin söylemlerinde bir ortaklık oluşur. ''Daha dünkü çocuk'' diye bahsederiz küçümsediklerimize. Farlı olamayız, üretemeyiz.

Bence farkındalık yaratmak için insanın çok fazla kalıpları yıkmasına gerek yok. Çünkü temelde hepimiz aynıyız. Farklı olmak, çok az çabayla elde edilebilecek bir olgu. Küçükken büyümeye heves eder, büyüyünce kahrederiz. Elma şekeri isterken çıkan isyanımız bugün sadece sessizliğe bırakır kendini.Bilinmezin içindeyiz ya da öyle mi hissediyoruz.

Her neyse Kafa karıştırmaya çok gerek yok. Sonuçta aynıyız, aynayız, sayıları çok ama çok fazla olan benzer mahlukatız. Nokta (.)' nın dahi bir haysiyeti var dimi. O kadarcık olursak belki azımsarım insanlığımızı.

 

11
0
0
Yorum Yaz