Can Sıkıntısı!!!!!!!!!

2013-06-14 11:09:00

Dünyanın yaşayan bir metabolizması ve onun işleyişini sağlayan çarkları var. Nihayi olarak biz bu çarkın ana kalbiyiz. İnsanlığın varoluşundan bugüne dek süre gelen zaman da evrimleşmiş, çeşitlenmiş ve değişmiş olabiliriz. Günümüz dünyasında ayırt edemediğimiz varlıklar ve bunların içinde bizatihi insanlar var. 

Herşey olup biterken ve dünün bugününü zehir ederken, hayatı tekrara almayı başarabilen tek canlıyız. Kalbi duyguların önünde duran duvarları yıkmayı beceremiyoruz. Öyle bir hal aldı ki bu durum, izlemeyi ve izletmeyi meziyet edinmekten başka birşey yapmıyoruz. Genel manada değerlendirdiğimizde görünen o ki hepimiz yalnızlaşmış, kalıplaşmış ve durağanlaşmış bireyleriz. 

Ben merkezcilikten kurtulamadığımız gibi, beyhude davranış ve tavırlarımızdan da kaçmıyoruz. En iyi bildiğimiz şey sorunlarımızın üstüne üstüne gitmek. Bu durum başta iyi birşey gibi görünebilir. Fakat zamanla üzerine gittiğimiz şeyin bize ait olmadığını gördüğümüzde bütün çabalarımız boşa çıkmış oluyor. Öyle ki hiçbirşeyi sahiplenmemek ve asıl sahibini bilmek lazım. 

Sonbahar yaklaşmaya başladığında çiçekler, böcekler, ağaçlar ve kuşlar birbirlerinden özür dilerler ve son demlerini yaşayan dönemlerini sevinçle kutlarlarmış. Bizler her mevsimi acıyla taçlandırmayı kolumuza meslek olarak takmışız. Gönüller kurumuş, içlerimiz çürümeye mahkum edilmiş ve hala dünyeviyatımızda kopan sonbaharın farkına varmamışız. 

Karamsarlığın Umutla dolu olduğu birkaç ''yüzü''müzle savaşıyoruz. Bakmak , görmek, algılamak ve zamanı en iyi şekilde değerlendirmek dileğiyle..........

9
0
0
Yorum Yaz